You are currently viewing Studenci farmacji z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w naszej szkole

Studenci farmacji z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w naszej szkole

20.03.2024 w ZSO Mogielnica odbyło się spotkanie ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach ogólnopolskiej, edukacyjnej akcji PTSF „W szczepionkę nie boli”.

Podczas 45 min lekcji Adam- absolwent naszego liceum wraz z koleżankami Aleksandrą i Benitą- absolwentką naszej szkoły podstawowej, przedstawili zgromadzonym kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej, Liceum oraz Szkoły Branżowej różnorodne informacje na temat szczepień. Dowiedzieliśmy się jak działa szczepionka, dlaczego warto się szczepić, jakie są rodzaje szczepionek, jak wygląda kalendarz szczepień od urodzenia do dorosłości, jakie choroby obejmują szczepienia nieobowiązkowe i jak się na nie zapisać.

Poznaliśmy niepożądane odczyny poszczepienne oraz jak i gdzie je zgłosić.

Studenci opowiedzieli nam o faktach i mitach związanych ze szczepionkami oraz zaletach zaszczepienia się w aptece.

To były bardzo edukacyjne spotkania, podczas których dowiedzieliśmy się również czy łatwo zostać studentem farmacji i jak wygląda nauka na warszawskiej uczelni. Od starszych kolegów pozyskaliśmy mnóstwo pozytywnej energii i „złote zasady” życia studenckiego. Poznaliśmy część zalet studiowania farmacji a kolejne może już niektórzy z nas poznają sami.