You are currently viewing Przedstawienie teatralne pt.:„SZANUJ ZDROWIE” w wykonaniu uczniów klasy 3 SP

Przedstawienie teatralne pt.:„SZANUJ ZDROWIE” w wykonaniu uczniów klasy 3 SP

19 maja 2022 r. na deskach sceny w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury
w Mogielnicy uczniowie klasy 3 Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi  zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie teatralne. Tytuł spektaklu „ Szanuj zdrowie”  jednoznacznie  wskazywał, iż będzie to spotkanie
o charakterze profilaktycznym .

Uczniowie niejednokrotnie na swych lekcjach podejmowali tematy prozdrowotne. Wskazywali  przykłady, co należy robić, a czego nie, by być zdrowym. Podczas jednej
z takich lekcji powstał pomysł, by swymi cennymi  radami podzielić się
 z innymi.  Podjęto decyzję o teatralnej formie przekazu.  Zadbano o wszelkie szczegóły, by wypaść jak najbardziej profesjonalnie.  I tak, po wielu próbach
( nie tylko w szkolnej sali!)nadszedł dzień występu. Podniosła atmosfera towarzyszyła dzieciom przez cały dzień, bowiem wystawiali swą sztukę aż trzy razy.

Pierwszymi widzami były dzieci z grup przedszkolnych. Przedszkolaki  z ogromną ciekawością i zainteresowaniem oglądały spektakl. Uważnie słuchały rad starszych kolegów. Kolorowe stroje, scenografia i gra aktorska przeciągnęły  uwagę wszystkich maluchów, bowiem na widowni panowała cisza, a w oczach widać było  zachwyt.

Kolejną grupą widzów byli uczniowie klas 1- 6 szkoły podstawowej. Choć aktorzy grali swe role po raz drugi, to trema  była równie duża, gdyż na widowni  zasiadała już bardziej wymagająca publiczność. Jak się okazało, spektakl bardzo podobał się również tej grupie. Humorystyczne scenki zostały docenione głośnym śmiechem, a spektakl nagrodzony gromkimi brawami.

Ostatnią grupą, przed którą tego dnia wystąpiły dzieci, byli ich rodzice i zaproszeni goście. Dumni ze swoich pociech, wszyscy uważnie wsłuchiwali się i  wpatrywali 
w poszczególne sceny sztuki. Po zakończonym spektaklu, aktorzy otrzymali owacje na stojąco i dziesiątki buziaków od najbliższych.

Mam nadzieję, że wszyscy zapamiętamy ten dzień na długo.

Przygotowanie i wystawienie spektaklu przyniosło uczniom klasy 3 wiele niezapomnianych chwil . Pozwoliło zintegrować się, zapomnieć o codziennych zmartwieniach, miło spędzić czas, ale przede wszystkim odkryć w sobie talent aktorski 
i przełamać tremę.

Od pierwszej chwili, aż do końca wierzyłam w sukces tego przedstawienia. Jestem dumna z moich uczniów, z ich zaangażowania
i wytrwałości. To dzięki nim mogliśmy  promować zdrowy styl życia, ale również dobrze się bawić.

Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów

 oraz pani Renatce i pani Anetce za WSPARCIE i cierpliwość podczas prób.  

Podziękowania należą się też  wszystkim , którzy przyjęli zaproszenie na nasze przedstawienie. Dziękuję Dyrekcji i koleżankom z grona pedagogicznego za wsparcie i miłe słowa.  Cieszymy się, że byliście z nami! Pozostałych zapraszam do obejrzenia foto-relacji z naszych przedstawień.

 

                                        Wychowawca klasy 3 i …..reżyser

ANNA  LIPIEC