You are currently viewing Diecezjalne Spotkanie Młodych

Diecezjalne Spotkanie Młodych

25 listopada przedstawiciele naszej szkoły, pod opieką ks. Marcina Korzeniowskiego, p. Edyty Mydłowskiej oraz p. Karoliny Mydłowskiej, udali się do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, aby wziąć udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych. Warto wspomnieć, iż to wydarzenie wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, którego hasło głosi „Radując się w nadziei”. Głównym punktem spotkania była Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Kazanie wygłosił ks. bp Rafał Markowski, który w swojej wypowiedzi nawiązał do słów bł. Carla Acutisa: „Eucharystia to Autostrada do Nieba”.
Młodzieży bardzo spodobał się występ zespołu Siewcy Lednicy. Muzycy przekazali zebranym dużo pozytywnej energii.
Szczególnym przeżyciem dla wszystkich uczestników spotkania stało się wprowadzenie relikwii bł. Carla Acutisa.
Dziękujemy ks. Marcinowi za organizację tego wyjątkowego wyjazdu, a paniom za ciepły uśmiech i sympatyczne rozmowy.
„Życie jest prezentem, ponieważ jak długo żyjemy na ziemi, możemy pomnażać naszą zdolność miłowania”. C. Acutis