You are currently viewing Zajęcia z żołnierzami z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Zajęcia z żołnierzami z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze sprzętem, w jaki sprzęt wyposażony jest żołnierz, budową i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. 👍 Wraz z żołnierzami przyjechała także maskotka sowa, która cieszyła się ogromny zainteresowaniem wśród młodszych dzieci. 🙂 Spotkania mają na celu zainteresować wszystkich służbą w Wojsku Polskim, z drugiej zaś służą budowaniu świadomości bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. 

Uczniowie kl. VIII SP i I LO podczas zajęć z żołnierzami z CRiWWRE mieli okazję poćwiczyć czytanie wojskowych map, składanie i rozkładanie broni oraz celowanie do tarczy. To było fascynujące spotkanie.

Dziękujemy!