You are currently viewing Studniówka uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcącychim. Jana Kilińskiego w Mogielnicy

Studniówka uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcącychim. Jana Kilińskiego w Mogielnicy

Są takie noce
od innych łaskawsze,
kiedy się wolno wygłupić,
wolno powtarzać “nigdy” i “zawsze”,
wolno słowami się upić…
Agnieszka Osiecka

          11 lutego 2023 roku maturzyści Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy spędzili niezapomniane chwile na Balu Studniówkowym, który odbył się w Domu Bankietowym ,,Daria” w Wilkowie.

          Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mogielnicy Grzegorz Michalski, Przewodnicząca Rady Rodziców w ZSO Sylwia Wiśnik, Proboszcz Parafii św. Floriana w Mogielnicy ks. Grzegorz Wolski, a także grono pedagogiczne ZSO na czele z dyrekcją – Małgorzatą Tabor i Aldoną Omen-Wrzesińską.

           Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie rozpoczęli Studniówkę pięknym polonezem, odtańczonym w rytm wyjątkowej muzyki Bartosza Chajdeckiego znanej z serialu Czas honoru. Program artystyczny, przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń – Lidii Kosatki i Iwony Pajewskiej – został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony zasłużonymi brawami. Mądre słowa oraz skłaniające do zadumy wiersze uatrakcyjniły piosenki
z akompaniamentem nieocenionej nauczycielki muzyki – Marioli Kuźmy, a także popisy taneczne w wykonaniu maturzystów. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w hipnotyzującym tangu. Chłopcy zaś nawiązali do znanych przebojów i wystąpili w energetyzującym nowoczesnym układzie.
Punktem kulminacyjnym programu był subtelny walc, zatańczony do utworu Nic dwa razy w wykonaniu Sanah. Z pewnością w pamięci zebranych pozostaną nie tylko ponadczasowe słowa wiersza Wisławy Szymborskiej i romantyczna muzyka młodej artystki, ale także pełne gracji ruchy utalentowanych  tancerzy.

         Po części oficjalnej bohaterowie wieczoru wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na parkiet, aby bawić się do białego rana.
         Bal Studniówkowy to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty, dlatego nasi uczniowie włożyli wiele wysiłku w jego przygotowanie. Wspierali ich w tym wychowawcy, nauczyciele, Dyrekcja ZSO w Mogielnicy oraz rodzice i przyjaciele. Wszystkim należą się podziękowania za wyrozumiałość, cierpliwość bądź słowa otuchy w chwilach zwątpienia.

                                                                                                                 em

Zapraszamy na film! Dziękujemy Mazowieckiej TV Studniówka 2023