You are currently viewing Jasełka

Jasełka

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec 19 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, jak co roku zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe pod hasłem: „BÓG SIĘ RODZI”. Na uroczystość oprócz Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Nauczycieli, Pracowników oraz uczniów, przybyli zaproszeni goście.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny przybliżające dzieje narodzin Pana Jezusa. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad „Cudem Świętej Nocy”, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Tłem wydarzeń było miasto Betlejem, pasterze oraz nędzna szopka jako miejsce narodzin Syna Bożego.

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad ,,Cudem Świętej Nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Było to bardzo niezwykłe widowisko, które wprowadziło wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napawając nas radością i optymizmem. Cała fabuła akcji została wzbogacona kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez solistów, nauczycieli, dyrekcję oraz chór szkolny.