You are currently viewing PIELGRZYMKOWA SZTAFETA MŁODYCH

PIELGRZYMKOWA SZTAFETA MŁODYCH

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia,

które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.

Bł. kard. Stefan Wyszyński

13 listopada grupa młodzieży z Mogielnicy uczestniczyła w Pielgrzymkowej Sztafecie Młodych Archidiecezji Warszawskiej. Celem akcji – trwającej od 20 października do 20 grudnia – jest dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej oraz przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży.

Uczniowie – pod opieką księdza Marcina Korzeniowskiego oraz p. Lidii Kosatki i p. Edyty Mydłowskiej – zwiedzili Archikatedrę Warszawską pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Wyjątkowym przeżyciem było dla nich odwiedzenie krypt, w których spoczywają m.in.: książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, laureat nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.

Uczestnicy pielgrzymki wzięli także udział we Mszy świętej dla młodzieży pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego.