You are currently viewing Ponownie zwycięstwo!

Ponownie zwycięstwo!

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum udowodnili, że kraje anglojęzyczne nie mają przed nimi tajemnic! 18 maja dwoje reprezentantów naszej szkoły przystąpiło do finału Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanego przez Dyrekcję oraz nauczycieli języka angielskiego z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”–Grójec w Grójcu, ponownie świetnie się w owym konkursie spisując!

Wszyscy finaliści zostali wyłonieni podczas etapu szkolnego, który odbył się 20 kwietnia w każdej ze szkół deklarujących chęć udziału w konkursie. Uczniowie musieli tego dnia przystąpić do testu i odpowiedzieć na 50 niełatwych pytań, dotyczących Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Dwoje uczestników, którzy w danej szkole poradzili sobie z testem najlepiej, awansowało do finału. Tym sposobem naszą szkołę reprezentowali Wojciech Stępniak z klasy IIF oraz Gabriela Kowalczyk z klasy IIB. Dołączyli oni do pozostałych 12 reprezentantów ze szkół w Warce, Jasieńcu, Nowej Wsi oraz Grójca.

Kolejnym etapem było wylosowanie tematów, które uczniowie musieli przygotować oraz przedstawić przed komisją w dniu finału. Gabrysia wylosowała Liverpool- rodzinne miasto Beatlesów (Liverpool, the home town of the Beatles), natomiast zadaniem Wojtka było przedstawienie mitów i legend Szkocji (Myths and legends of Scotland).

Czteroosobowe jury, wyłonione drogą losowania (dwóch nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie oraz dwóch nauczycieli ze szkoły organizującej konkurs) oceniało prezentacje uczniów, ich walory estetyczne, pomysłowość, zgodność z tematem, ale także biegłość i spójność wypowiedzi oraz bogactwo językowe, gdyż językiem obowiązującym podczas wystąpień był oczywiście język angielski. Prezentacjom przypatrywali się i przysłuchiwali także pozostali szkolni koordynatorzy konkursu, którzy choć nie wchodzili w skład jury, także notowali cenne opinie i spostrzeżenia.

Nasi uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie, czego dowodem jest zajęcie aż dwóch miejsc na podium! Musimy dodać, że wystąpienia wszystkich finalistów były na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów!

Zwycięzcą tegorocznej edycji został uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Warce; II i III należało do nas- kolejno do Gabrieli Kowalczyk oraz Wojciecha Stępniaka! Przyznano także dwa wyróżnienia. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 14 czerwca w Zespole Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”–Grójec w Grójcu podczas obchodów Dnia Krajów Anglojęzycznych.

Jeszcze raz gratulujemy naszym reprezentantom!!!

Congratulations!!! Well done!!!                                                                                                      

Szkolni koordynatorzy konkursu:

Agnieszka Łagoda

Karolina Lewandowska-Górecka