You are currently viewing Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w działania zainicjowane przez MEN w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Nauczycielki historii – p. Mirosława Koperska oraz p. Anna Haraśna – przygotowały wystawę dla społeczności szkolnej w oparciu o materiały własne oraz te udostępnione na stronie Instytutu Pamięci Narodowej. Zgromadzone zostały też pomoce (książki, prasa, filmy) dla wychowawców klas 7 i 8 SP oraz I – III LO, których zobowiązano do przeprowadzenia zajęć celem upamiętnienia tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Dziękujemy za współpracę bibliotece szkolnej. Zachęcamy do odwiedzania wystawy.