You are currently viewing Warsztaty kreatywno-edukacyjne „LAS W SŁOIKU”

Warsztaty kreatywno-edukacyjne „LAS W SŁOIKU”

Kolejnym zadaniem edukacji ekologicznej realizowanym przy udziale szkolnej ekopracowni były warsztaty poświęcone stworzeniu własnych, samowystarczalnych ekosystemów.

Klasy 2 – 3 Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy stworzyły swoje kompozycje roślinne. Umieszczając rośliny w szklanych naczyniach uczniowie stworzyli  warunki nie wymagające dalszej pielęgnacji. Zamknięty obieg sprawia, że mały ekosystem ma odpowiednią ilość wilgoci, żeby przetrwać. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W warsztatach licznie uczestniczyli rodzice naszych uczniów. Podpowiedzieliśmy rodzicom jak w prosty sposób niwelować nadmiar bodźców, na które są wystawione dzieci każdego dnia. Pokazaliśmy, jak zaprosić zieleń do dziecięcego pokoju.

Warsztaty przygotowały wychowawczynie klas: Pani Anna Lipiec, Pani Katarzyna Koperska, Pani Ewa Jaworska i Pani Maria Dudzińska.

Szkolną ekopracownię utworzono w roku szkolnym 2023/2024                                                                               z dotacji Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.