You are currently viewing Dzień Artystów Europejskich

Dzień Artystów Europejskich

W ramach obchodów Dnia Artystów Europejskich uczniowie naszego LO mieli okazję poznać kilka utworów polskich twórców. Należą do nich: „Córka Czarownic” Doroty Terakowskiej (klasa I A i B), „Chwileczkę, Walerio” Krystyny Siesickiej (klasa III A) oraz „Święto ognia” Jakuba Małeckiego (klasa II AB i IV ABCD).  Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wybranych fragmentów odczynanych przez koleżanki, kolegów, p. Beatę Kotlarz oraz p. Edytę Mydłowską. Po wspólnej lekturze przyszła pora na refleksję i krótką rozmowę.

Dlaczego warto sięgnąć po zaproponowane przez nauczycieli powieści? Może dlatego, że dotykają ważnych problemów, o których długo można rozmawiać… Są o odwadze, wewnętrznej sile, potrzebie wolności, pragnieniu spełnienia marzeń. Przede wszystkim jednak pozwalają spojrzeć na świat z kilku perspektyw i odnaleźć jakąś cząstkę siebie. Gorąco zapraszamy do krainy zaczytanych.