You are currently viewing Międzyszkolny Konkursu Frazeologicznego „Licz się ze słowami”

Międzyszkolny Konkursu Frazeologicznego „Licz się ze słowami”

9 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie odbyły się finałowe zmagania Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego „Licz się ze słowami”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Adam Wrzesiński i Oskar Kryński, którzy zmierzyli się w rywalizacji drużynowej z uczniami okolicznych szkół. Chłopcy wykazali się doskonałą znajomością przysłów, frazeologizmów i powiedzonek. Konkurs był dla nich okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów z innymi uczniami, integracji, a przede wszystkim kreatywnej zabawy. Jesteśmy dumni z Oskara i Adama, mamy nadzieję, że ich zainteresowania językiem polskim zaowocują w przyszłości.
Trzymamy kciuki