You are currently viewing Uroczyste Ślubowanie Uczniów kl. Pierwszej

Uroczyste Ślubowanie Uczniów kl. Pierwszej

      Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

      Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta i Gminy Mogielnica pani Joanna Kaźmierska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Gwiazda, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. 

      Tego dnia uczniowie ubrani byli w stroje galowe. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

       Po oficjalnej części uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, w którym dzieci pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Występ bardzo się wszystkim podobał.

       Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonały: dyrektor szkoły pani Małgorzata Tabor dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów oraz pani wicedyrektor Aldony Omen- Wrzesińskiej, gdy zabrzmiały doniosłe słowa ślubowania pierwszoklasistów:

My uczniowie klas pierwszych

Ślubujemy !

Uczyć się pilnie,

Wzorowo zachowywać,

Godnie reprezentować

Dobre imię naszej szkoły

Ślubujemy !

      Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mogielnicy.  Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia, medale oraz upominki.

       Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas I.

        Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.