You are currently viewing Uczniowie klasy pożarniczej z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu.

Uczniowie klasy pożarniczej z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu.

17 października 2023 roku we wtorkowe przedpołudnie uczniowie klasy pożarniczej odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Grójcu. Głównym celem spotkania była promocja zawodu policjanta jako jednego z możliwych wyborów przyszłej drogi zawodowej.
Policjanci chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami oraz oprowadzali po terenie komendy. Przywitała nas pani komisarz Agnieszka Wójcik i przedstawiła plan spotkania. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda stanowisko dowodzenia, czyli dyżurka policyjna, dowiedzieli się, że na dyżurce pracują osoby doświadczone, kompetentne i mające dużą wiedzę o policyjnej pracy. Niemałe wrażenie na młodzieży wywarły pojazdy służbowe, ich wyposażenie oraz możliwości techniczne. Była okazja zobaczyć, jak policjanci ćwiczą na sali taktyk i technik interwencji, dowiedzieć się, z jaką częstotliwością i jaki wpływ ma to na pracę policjanta.
Mł. asp. Marcin Brzeziński opowiedział o pracy przewodnika psa służbowego w policji, pokazał swoich czworonogich podopiecznych oraz zaprezentował ćwiczenia z jednym z nich.
Duże wrażenie wywarła prezentacja sprzętu i wyposażenie SPKP oraz laboratorium kryminalistyczne. Swoją ofertę zaprezentowały oddziały prewencji oraz ruchu drogowego.
Opiekę nad grupą sprawowali aspirant Sławomir Babisz oraz sierżant sztabowy Karina Jąrzębska.