You are currently viewing Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Tegoroczna edycja akcji „Narodowe Czytanie” przeniosła nas wraz z bohaterami powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w niezwykle trudny okres polskiej historii. Powstanie styczniowe i jego skutki, nieustanna walka o zachowanie polskości, życie zgodne z wyznawanymi wartościami i szlachetnymi ideami, dramatyczne życiowe wybory – to wszystko składa się na malowniczy obraz nakreślony piórem Orzeszkowej. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi, którzy zechcieli razem z nami powędrować przez karty powieści, mogliśmy podziwiać nadniemeńską przyrodę, szlachetną postawę bohaterów powieści i ich patriotyzm, miłość dla której warto żyć.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom „Narodowego Czytania 2023” oraz szanownym Gościom, dzięki którym tegoroczna akcja była naprawdę wyjątkowa, ponieważ razem z naszymi Uczniami włączyli się do wspólnego czytania – P. Dyrektor Małgorzata Tabor, p. Dyrektor Aldona Omen – Wrzesińska, ks. Proboszcz Grzegorz Wolski, P. dr Aleksandra Zielińska, Dyrektor MGOK-u P. Robert Lipiec oraz przedstawiciele Grójeckiego Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej im. gen. bryg. Jana Kowalewskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogielnicy.
Realizację tegorocznego projektu w naszej szkole przygotowały – p. Katarzyna Frączak – Bartuszek, p. Beata Kotlarz oraz p. Edyta Mydłowska.