You are currently viewing O tym, że uczeń może przetrwać przerwę bez telefonu

O tym, że uczeń może przetrwać przerwę bez telefonu

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy udało się ograniczyć granie na telefonach w czasie przerw śródlekcyjnych! A jak to zrobiliśmy?

Samorząd Uczniowski razem z opiekunami opracował program pt.: „AKTYWNE PRZERWY”. Wcieliliśmy w życie pomysł, jak spożytkować energię uczniów, szczególnie między lekcjami, które wymagają skupienia i głównie siedzenia w ławce. Nasz program pozwala przeznaczyć czas wolny dla zdrowia i przyjemności.

W miesiącach, kiedy na dworze jest ciepło wykorzystamy patio szkolne, które ma wiele zalet: jest na świeżym powietrzu, jest w bezpiecznym miejscu, jest integralną częścią klas i korytarzy szkolnych.                  Z łatwością pomieści sprzęt sportowy. Dzięki pracy wolontariackiej nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi szkoły patio pokryło się piękną trawiastą nawierzchnią, są tu ławki a klasy 1-3 Szkoły Podstawowej ukwieciły ten teren.

A skoro mowa o sprzęcie sportowym, to z funduszy Rady Rodziców ZSO w Mogielnicy kupiliśmy zestaw do tenisa stołowego a z dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogielnicy – stół do piłkarzyków, cymbergaja, zestaw do bilarda oraz badbinktona.

Obecnie, kiedy na dworze są niskie temperatury sprzęt sportowy znajduje się na korytarzach szkolnych i jest na każdej przerwie oraz przed i po lekcjach oblegany przez uczniów.

Wierzymy, że nowatorskie spojrzenie na sport pozwoli wykształcić wśród naszych uczniów potrzebę działania z własnej woli oraz odwróci uwagę od zachowań zagrażających ich zdrowiu.

Polecamy takie inicjatywy – u nas się sprawdziły. Naszym uczniom spodobały się „AKTYWNE PRZERWY” w miłym towarzystwie.