You are currently viewing Uczniowie kl. 3 i 4a Poznają Polskę

Uczniowie kl. 3 i 4a Poznają Polskę

Klasy 3 i 4a szkoły podstawowej wraz z opiekunami- p. Anną Lipiec, p. Agnieszką Łagodą i p. Agnieszką Kłujszo- Juścikowską wyruszyły 31 maja na wycieczkę do Szydłowca i Radomia, w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym przystankiem na trasie było Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, które grupa mogła zwiedzać wraz z przewodnikiem, a także miała możliwość uczestniczyć w kreatywnych warsztatach.

Kolejnym niezwykle malowniczym miejscem w planie wyjazdu było Muzeum Wsi Radomskiej. Spacerowi na wolnym powietrzu, w towarzystwie pani przewodnik, sprzyjała słoneczna pogoda, a pod koniec pobytu na uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja- ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zwiedzanie obu muzeów było pasjonującą lekcją muzyki i historii, ale też okazją do kreatywnej zabawy.