Laboratoria Przyszłości

BeCreo z mikrokontrolerem

Na zajęciach informatyki uczniowie zapoznają się z zestawami BeCreo z mikrokontrolerami.

Zestawy służą do nauki podstaw elektroniki oraz programowania. Dzięki elementom zawartym w zestawach uczniowie wykonują ciekawe i bardzo zróżnicowane projekty. Zestawy zapewniają  uczniom różnorodną i twórczą zabawę, pracę i naukę.

Uczniowie korzystają z modułowych zestawów do nauki podstaw programowania i mechatroniki składających się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych. Uczniowie pracują w aplikacji umożliwiającej pracę w trzech trybach: kurs, wyzwania oraz praca dowolna.

Druk trójwymiarowy

Nasi uczniowie bardzo chętnie i ochoczo realizują przygodę z drukiem 3D.

Dzięki drukarce 3D druk przestrzenny w naszej szkole jest na wyciągnięcie ręki. Dzięki drukowi 3D uczniowie wykonują wymyślone i zaprojektowane przez siebie obiekty.

Uczniowie poznają aplikację Tinkercad, która służy do projektowania 3D, tworzą nowe obiekty bądź przerabiają gotowe modele i przygotowują do druku 3D.

Modele stworzone przez naszych uczniów stanowią pokaźną galerię o bardzo zróżnicowanej tematyce. 

Wśród naszych uczniów znaleźli się pasjonaci druku 3D, którzy wzięli udział w Dniach Druku 3D, które odbyły się na Targach Kielce 2023.

Mały konstruktor

Nasi młodsi uczniowie mają do wyboru wiele rodzajów klocków konstrukcyjnych, dzięki którym poznają świat poprzez zabawę. Uczą się kreatywności i rozbudzają wyobraźnię przestrzenną. Mają możliwość tworzenia nieograniczonej liczby rozmaitych kombinacji budowli oraz modeli.  W zasadzie jedyne, co ich ogranicza, to dziecięca fantazja.

 

Mała pracowni robotyki 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły doświadczają na lekcjach informatyki ciekawych doznań poznawczych i przekonują się że nauka skomplikowanych zagadnień może być świetną zabawą.  Dzieci uczą się trudnych wątków z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze. A wszystko to podczas zabawy klockami LEGO.