You are currently viewing „PROJEKT KLASY 7A – MODELE CZĄSTECZEK ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH

„PROJEKT KLASY 7A – MODELE CZĄSTECZEK ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH

W PROJEKCJI 3D”

CHEMIA + INFORMATYKA = IDEALNE POŁĄCZENIE 🙂

Uczniowie klasy 7A szkoły podstawowej oddziału dwujęzycznego w maju realizowali projekt z CHEMII z wykorzystaniem umiejętności INFORMATYCZNYCH, a dokładniej umiejętności projektowania i drukowania na drukarce 3D. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i wydrukować różne cząsteczki związków chemicznych z uwzględnieniem odpowiednich parametrów takich jak wielkości modeli, promienie atomowe, długości wiązań, wartościowości poszczególnych pierwiastków chemicznych oraz odpowiednie kształty cząsteczek i kąty pomiędzy wiązaniami. Efektem pracy są przepiękne modele 3D, które zostały umieszczone na wystawie w sali chemicznej.

            Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycieli p. Pawła Kowalskiego i księdza Marcina Korzeniowskiego. Cieszymy się bardzo, że uczniowie mają motywację do tego aby realizować tak trudne i interdyscyplinarne projekty łączące różne dziedziny wiedzy.

            Metoda projektu to jedna z najskuteczniejszych metod nauczania i przede wszystkim bardzo przyjemna forma współpracy ucząca odpowiedzialności, podejmowania dobrych decyzji i scalająca zespół uczniów. Ta metoda pracy jest ceniona za swoją elastyczność i skuteczność w radzeniu sobie z różnorodnymi zadaniami i problemami, pozwalając na zorganizowane i celowe podejście do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć.

            Zadanie uczniów klasy 7A było realizowane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

            Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i odkrywaniu różnych dziedzin nauki.

                                                                                              

                                                                                                                                  Paweł Kowalski