You are currently viewing KLASA I A – POŻARNICZA NA SZKOLENIU Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W GRÓJCU

KLASA I A – POŻARNICZA NA SZKOLENIU Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W GRÓJCU

           30 stycznia 2024r. Klasa IA wraz z wychowawcą p. Pawłem Kowalskim wzięła udział w warsztatach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, które przeprowadzili specjalnie przygotowani żołnierze – instruktorzy Wojska Polskiego, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Grójcu.

            Główne cele tego szkolenie obejmowały pomoc rannym na polu walki, poznanie i przećwiczenie różnych form pomocy poszkodowanemu. Uczniowie mieli niepowtarzalną szansę poznać obowiązkowe wyposażenie medyczne każdego żołnierza IPMED (Indywidualny Pakiet Medyczny). Wykwalifikowany instruktor przekazał cenną wiedzę, jak pomóc komuś w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Nasi uczniowie mieli też możliwość przećwiczenia różnych metod tamowania krwotoku czy prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Mogli też poznać techniki ratowania życia osoby nieprzytomnej i z ledwo wyczuwalnym lub nierównym  oddechem stosując na przykład rurkę nosowo – gardłową, aby zabezpieczyć przed niedrożnością dróg oddechowych lub niewydolnością oddechową.

            Takie szkolenie i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności w tym zakresie jest niezbędne dla osób, które zamierzają kiedyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych, aby móc pomagać innym ludziom. 

            Serdecznie dziękujemy za możliwość zdobywania tak cennej wiedzy, która w przyszłości może pomóc uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Mamy nadzieję, że to nie koniec szkoleń      w tak ważnym temacie jakim jest Pierwsza Pomoc Przedmedyczna. Chcemy ciągle poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie i doskonalić swoje umiejętności, aby stawać się coraz lepszymi ludźmi oraz mieć możliwość pomagania innym.

            Nasze życie i zdrowie to najcenniejsze, co posiadamy dlatego zawsze warto o nie walczyć  i go chronić.