You are currently viewing „Jakie były ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje” Święto Niepodległości w Naszej Szkole

„Jakie były ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje” Święto Niepodległości w Naszej Szkole

O tym przypomnieli nam uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, zabierając nas w krótką podróż do przeszłości. Na drodze napotkaliśmy cztery stacje kolejowe: Stacja I – Niewola, II – Powstania: kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe, III – Pierwsza wojna światowa oraz IV – Wolność.

Tę niezwykłą wyprawę w przeszłość z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowały klasy 4-8 SP wraz z wychowawcami: p. Lidią Kosatką, p. Ewą Blus, p. Agnieszką Łagodą, p. Januszem Dudzińskim, p. Wiolettą Oziemską i p. Dagmarą Janicką. W dekoracje nadające niezwykły klimat włączyli się p. Kamil Piech i p. Martyna Majewska, a nad oprawą muzyczną czuwała p. Agnieszka Kłujszo-Juścikowska, wspierana przez p. Monikę Kozłowską.

Program artystyczny zakończył się i pozostawił nas ze słowami piosenki oraz refleksją: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście”.