You are currently viewing Poznaj Polskę

Poznaj Polskę

16 maja  uczniowie klas 4, 5a i 5b szkoły podstawowej wraz z opiekunami – p. Ewą Blus, p. Agnieszką Łagodą i p. Januszem Dudzińskim udali się do Warszawy na wycieczkę szlakiem programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem była fabryka bombek Gepard, gdzie, choć wiosna w pełni, mogliśmy przenieść się w magiczny klimat Bożego Narodzenia, z zaciekawieniem śledzić proces produkcji tych najpopularniejszych ozdób choinkowych, a na warsztatach wykonać własne niepowtarzalne dzieła, które na najbliższe święta będą jak znalazł i przypomną nam dzisiejszą wycieczkę.

Z fabryki bombek udaliśmy się do Muzeum Łazienki Królewskie, gdzie przy pięknej wiosennej pogodzie, w towarzystwie pana przewodnika, spacerowaliśmy po parku oraz podziwialiśmy pałacowe zabudowania, słuchając ciekawych historii z przeszłości.