You are currently viewing KONKURS – Mistrzyni Szymborska

KONKURS – Mistrzyni Szymborska

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska” wszystkich uczniów klas 4 – 8 SP oraz I – IV LO zachęcamy do udziału w Konkursie Kaligraficznym „Radość pisania”. Zadanie konkursowe polega na przepisaniu na kartce formatu A4 (jednostronnie) wybranego utworu Wisławy Szymborskiej oraz ozdobieniu tekstu iluminacją (ilustracją, rysunkiem), inicjałem (ozdobną pierwszą literą) lub bordiurą (ozdobnym wzorem w kształcie ramki). Komisja konkursowa będzie uwzględniała następujące elementy prac:

– płynność i estetykę pisma

– staranność i oryginalność elementów graficznych

– kompozycję pracy

– poprawność ortograficzną i interpunkcyjną

Prace konkursowe prosimy składać do 14 kwietnia u Pań: Katarzyny Frączak -Bartuszek, Mirosławy Koperskiej lub Edyty Mydłowskiej.

Złożenie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.