You are currently viewing Ona to ma! Julia Załucka uczestniczką ogólnopolskiego programu mentoringowego

Ona to ma! Julia Załucka uczestniczką ogólnopolskiego programu mentoringowego

Julia Załucka, uczennica III klasy liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, bierze udział w ogólnopolskim Programie Rozwojowym „One to mają” organizowanym przez Vital Voices Chapter Poland.

„One to mają” to program mentoringowy dla uczennic klas II – IV szkół ponadpodstawowych funkcjonujących w miastach do 50 tys. mieszkańców. Celem projektu jest m. in. wspieranie ich talentów, kompetencji społecznych i rozwój przedsiębiorczości. To przedsięwzięcie skierowane do dziewczyn, które chcą zmienić coś w swoim życiu i w swoim otoczeniu!

Julka do udziału w programie zgłosiła się w październiku ubiegłego roku. W styczniu dowiedziała się, że została zakwalifikowana. To niemały sukces, wziąwszy pod uwagę, że wybrano zaledwie 24 kandydatki z całej Polski!

Przez kilka miesięcy finalistki „OneToMają” mogą liczyć na wsparcie mentoringowe. Uczestniczą w warsztatach dotyczących kompetencji przydatnych na rynku pracy i zdobywają ogrom inspiracji w trakcie spotkań przygotowanych na podstawie tego, co same o sobie powiedziały w trakcie aplikacji.

Dzięki formule online w programie bez przeszkód mogą uczestniczyć dziewczyny z całej Polski. Laureatki programu „Jestem liderką” przygotowały dla nich serię warsztatów oraz zaprosiły do współpracy trenerów i mentorów związanych z Vital Vices Chapter Poland. W trakcie programu finalistki wezmą udział w warsztatach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte podwójnym wsparciem mentoringowym. Każda finalistka zostanie włączona do trójki, w której znajdą się również mentorka biznesowa i mentorka z grupy laureatek programu „Jestem liderką”. 

Udział w programie stworzył możliwość spotkania z wieloma ciekawymi osobami, m.in. reżyserem Janem Komasą, dyrektor zarządzająca Head of Credit Suisse Katarzyną Józefowicz czy chargé d’affaires Ambasady Izraela Tal Ben-Ari.

Vital Voices Chapter Poland jest częścią Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły ówczesna Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton oraz Sekretarz Stanu USA Madeline Albright.

W najbliższym czasie Julia wraz ze swoimi opiekunami z ramienia szkoły Karoliną Lewandowską-Górecką, Pauliną Andryką-Dudek i Natalią Załucką będzie realizowała projekt środowiskowy wykorzystując umiejętności nabyte podczas programu mentoringowego. Już wiemy, że przyłączą się do niej koleżanki również zainteresowane tego typu działaniami i chętne do udziału w kolejnych edycjach. Zapraszamy do śledzenia ciekawej aktywności w wydaniu naszej uczennicy na stronie internetowej oraz profilu Facebookowym naszej szkoły.