Słów kilka o tegorocznych egzaminach

Chociaż już od 25 czerwca trwają wakacje, w naszej szkole nie brakuje emocji. 4 lipca pojawiły się wyniki egzaminu maturalnego, a 7 lipca wyniki egzaminu ósmoklasisty. Przedstawiamy garść informacji na ten temat!

Wiemy już, że wśród tegorocznych maturzystów są tacy, którym należą się gratulacje za dobrze zdany egzamin, są tacy, którzy odbiorą swoje ostateczne wyniki po sierpniowej poprawce, są też tacy, którzy tego egzaminu nie zdali (zabrakło wiedzy, umiejętności, a może trochę szczęścia…).

Należy pamiętać, iż nasze liceum kształci bardzo zróżnicowaną młodzież. Każdemu dajemy szansę, każdego chcemy docenić, każdego staramy się wesprzeć i zrozumieć. W związku z tym wyniki naszych uczniów co roku bywają inne. Czasem znajdujemy się na szczycie rankingów, czasem gdzieś w środku, a czasem – tak jak w tym roku – na dole tabeli.
Uczciwie możemy zapewnić, że nie jest to jedynie łatwe usprawiedliwienie (chociaż niektórzy mogą tak pomyśleć), tylko wniosek wynikający z rzetelnej znajomości rzeczywistości naszej szkoły.

Dla licznej grupy tegorocznych absolwentów już samo ukończenie liceum i uzyskanie średniego wykształcenia jest sukcesem. Wiedzą to wszyscy, którzy codziennie towarzyszyli tym dzieciom przez trzy wyjątkowo trudne szkolne lata, którzy dawali im nadzieję, niejednokrotnie zastępowali rodzinę, uczyli, jak żyć we współczesnym świecie.

Drodzy uczniowie! Doceniamy Was wszystkich – tych, którzy mogą się dziś cieszyć zdaną maturą i tych, którym się tym razem nie powiodło.
To niezwykle ważne, że mimo tak wielu przeciwności przystąpiliście do egzaminu, daliście sobie szansę, pokazaliście nam wszystkim,
że nauczyliśmy Was mierzyć wysoko i nigdy się nie poddawać.

         Z pewnością spotkacie się z ludźmi szukającymi taniej sensacji, którzy nie dostrzegają własnych błędów i zaniedbań,  którzy nic dobrego
dla Was nie zrobili, a pozwalają sobie na krytykę czy wyśmiewanie. Wiemy, że dacie sobie z tym radę, bo potraficie oddzielić prawdziwych przyjaciół od pieniaczy.

Za uzyskanie najwyższych wyników z egzaminu maturalnego gratulujemy uczniom, którzy potrafili połączyć swoje uzdolnienia z pracowitością.
Na szczególne uznanie zasłużyli: Kacper Cechmański, Julia Łapińska, Luiza Smolaga, Mikołaj Goc, Jakub Rak.

Drodzy Absolwenci! Każdy z Was jest i będzie nam jednakowo bliski. Życzymy Wam wszystkiego dobrego i wierzymy, że dacie sobie w życiu radę!

A egzamin ósmoklasisty?

Warto podkreślić, że znaleźliśmy się w tym roku na szczycie rankingów: dużo powyżej średniej w gminie i powiecie. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom!

Wyjątkowo wysoką liczbę punktów uzyskali: Ksawery Koperski, Szymon Małek, Jakub Kosacz, Nikola Niś oraz Jakub Łaski.

Wypada zaznaczyć, że tegoroczny absolwent naszej Szkoły Podstawowej
Ksawery Koperski jest laureatem przedmiotowego konkursu geograficznego. Przed Ksawerym wszystkie szkoły ponadpodstawowe w Polsce stoją otworem. Serdecznie gratulujemy uczniowi i jego rodzicom!

Drodzy uczniowie ZSO w Mogielnicy!    

 Pamiętajcie, że w przyszłym roku szkolnym pracować będą z Wami nie tylko świetnie wykwalifikowani i kreatywni, ale także sympatyczni oraz otwarci nauczyciele, którzy zawsze znajdą czas, aby Was wysłuchać, służyć radą i pomocą, by dzielić z Wami wszelkie emocje.

Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji! Wypoczywajcie i ładujcie akumulatory! Pozdrawiamy!

 Wasi nauczyciele