You are currently viewing Mamy wielofunkcyjne boisko sportowe!!!

Mamy wielofunkcyjne boisko sportowe!!!

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości,
które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić.
Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność,
znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności,
wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca…

Św. Jan Paweł II

       15 czerwca to data, którą z pewnością zapamiętają wszyscy uczniowie
oraz nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy.
To właśnie wtedy odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego, wykonanego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach programu Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Na zaproszenie Dyrektor ZSO – p. Małgorzaty Tabor
oraz Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica – p. Sławomira Chmielewskiego  przybyli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – p. Rafał Rajkowski,
Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – p. Leszek Przybytniak,
Sekretarz Starostwa Powiatu Grójeckiego – p. Anna Matyjas
oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu – p. Karol Biedrzycki, Przewodniczący Rady Gminy Mogielnica – p. Grzegorz Michalski, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy, Radny Powiatu Grójeckiego – p. Robert Lipiec, Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Mogielnica – p. Adam Jagieliński, proboszcz Parafii Mogielnica
– ks. Grzegorz Wolski, dyrektorzy szkół podstawowych w naszej gminie
– p. Halina Guźlińska (PSP i PP w Michałowicach), p. Piotr Mosionek
(PSP w Borowem), Zarząd Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą
– p. Sylwią Wiśnik, mieszkańcy Gminy i Miasta Mogielnica.

          Spotkanie rozpoczęła p. Małgorzata Tabor. Zwróciła ona uwagę na walory naszego wielofunkcyjnego boiska, które będzie służyć uczniom i rodzicom także podczas wakacji. Podkreśliła nie tylko urodę obiektu, ale także jego nowoczesność, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

      Ks. proboszcz poświęcił nowe boisko, natomiast zaproszeni goście uroczyście przecięli symboliczną biało-czerwoną wstęgę. Warto dodać, iż uczestnicy imprezy wzięli udział w inauguracyjnym przemarszu, a następnie wysłuchali wystąpień gości, którzy otrzymali z rąk przedstawicieli szkoły piękne podziękowania z podpisami dzieci za okazaną pomoc finansową i wsparcie.

       Po części oficjalnej głos oddano uczniom ZSO. Liczna grupa młodzieży przygotowała pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego niezwykle barwny program artystyczny. Piękne i mądre słowa, podkreślające rolę sportu
w życiu każdego z nas, ślubowanie sportowca oraz pełne energii tańce wywarły na zebranych wielkie wrażenie. Młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami.
       Zwieńczeniem imprezy inauguracyjnej były uczniowskie zmagania w kilku kategoriach. Dzieci jeszcze długo korzystały z boiska – grały w piłkę, rzucały
do kosza, biegały. Na szczęście pogoda okazała się ich sprzymierzeńcem i mogły cieszyć się zajęciami na świeżym powietrzu.

       Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowana fizycznego – p. Dagmarze Janickiej, p. Wioletcie Oziemskiej, p. Iwonie Pajewskiej, p. Januszowi Dudzińskiemu – za organizację i czuwanie nad przebiegiem uroczystości.
To był wspaniale spędzony czas!