You are currently viewing IV Edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego rozstrzygnięta!

IV Edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego rozstrzygnięta!

W środę 27 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego, którego organizatorami byli Dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.

To już IV edycja konkursu, tym razem skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych / ponadgimnazjalnych z terenu powiatu grójeckiego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs oparty był na znajomości lektury w języku angielskim, w wersji na poziomie pre-intermediate, oraz znajomości biografii jej autora. Tym razem była to powieść o przygodach jednego z najsłynniejszych detektywów- Herculesa Poirot- „The Mysterious Affair at Styles” („Tajemnicza historia w Styles”) autorstwa Agathy Christie.

                Wśród 9 finalistów, którzy z sukcesem przeszli etap szkolny, znaleźli się uczniowie: Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.

                Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową znajomością fabuły książki, ale także poradzić sobie z zadaniami leksykalnymi oraz pytaniami dotyczącymi biografii jednej z najsłynniejszych autorek powieści kryminalnych. A zatem udział w konkursie wymagał rzetelnego przygotowania. I taki właśnie co roku jest jego cel- poszerzanie umiejętności językowych młodzieży, promocja czytelnictwa oraz inspirowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł podczas nauki języka angielskiego.

                Finał konkursu oficjalnie otworzyła pani Dyrektor- Małgorzata Tabor, która powitała uczestników, gratulując im zakwalifikowania się do II etapu oraz życzyła wszystkim powodzenia. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania arkuszy, a po 40 minutach wytężonej pracy, mogli chwilę odpocząć, poznać się i porozmawiać, a oczekiwanie na wyniki umilił im słodki poczęstunek.

                W tym czasie Komisja Konkursowa, w skład której weszły panie: Anna Górnik ze szkoły w Grójcu, Aneta Tywonek ze szkoły w Jasieńcu oraz nauczyciele z ramienia szkoły w Mogielnicy, przystąpiła do sprawdzania arkuszy.

Oto tegoroczni Laureaci:

miejsce I: Julia Chmielewska z  Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy,

miejsce II: Kinga Aderek z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu,

miejsce III: Julia Kaźmierska z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy.                           

                Laureaci otrzymali z rąk pani Dyrektor oraz nauczycieli- książki z pamiątkowym wpisem, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe: za zajęcie miejsca I-  nowoczesny, elegancki i praktyczny smartwatch; miejsca II- bezprzewodowy głośnik z wbudowanym radiem i możliwością odczytywania plików muzycznych w formacie mp3, oraz miejsca III- niezwykle wygodne douszne słuchawki, pozwalające cieszyć się dźwiękiem w znakomitej jakości.

                Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki od firmy Ferrero Sp. z o.o. w Belsku Dużym.

                Czwarta edycja konkursu za nami, ale mamy nadzieję na kolejne, które przyniosą nowe językowe i czytelnicze wyzwania!

                Laureatom oraz wszystkim finalistom- gratulujemy!

 

Koordynatorki:

Agnieszka Łagoda

Karolina Lewandowska-Górecka

Natalia Załucka