You are currently viewing DZIEŃ OTWARTY W LO W MOGIELNICY

DZIEŃ OTWARTY W LO W MOGIELNICY

DZIEŃ OTWARTY W LO W MOGIELNICY

 

            8 kwietnia 2022r. W naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwarty dla uczniów klas ósmych z całego powiatu grójeckiego.  P. dyrektor Małgorzata Tabor oraz p. dyrektor Urszula Tomala-Kujat powitały przybyłych gości i wyraziły nadzieję, że spędzą oni miłe chwile w murach naszej szkoły. P. Paweł Kowalski –  opiekun Samorządu Uczniowskiego – zaprosił młodzież na zwiedzanie budynku oraz na lekcje otwarte przygotowane pod kierunkiem nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Już od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali z uśmiechem młodzież, która przybyła wraz ze swoimi nauczycielami na Dzień Otwarty w LO w Mogielnicy.  Na wszystkich czekały kolorowe ulotki, ciekawa prezentacja multimedialna, filmy nagrane przez uczniów naszej szkoły oraz drobny upominek. Po zarejestrowaniu swojego przybycia goście udali się na lekcje otwarte według ustalonego harmonogramu. Zajęcia odbywały się z podziałem na profile z rozszerzonymi przedmiotami takimi jak: biologia – chemia – język angielski, język polski – geografia – język angielski oraz matematyka – geografia – język angielski. Oprócz tych lekcji można było również wybrać historię, informatykę, język rosyjski, wychowanie fizyczne. Goście mieli również okazję wziąć udział w spotkaniu w bibliotece szkolnej z panią bibliotekarką i zapoznać się ze zbiorami książek i czasopism naukowych oraz ze sposobem funkcjonowania naszej biblioteki. Każdy mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach. Wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ciekawe lekcje, wspaniałe pomysły naszych nauczycieli, różne metody i formy pracy sprawiły, że ósmoklasiści nie mieli czasu się nudzić. W połowie intensywnego dnia goście w ramach niespodzianki zostali zaproszeni do naszej stołówki szkolnej na słodki poczęstunek – na przepyszne naleśniki z truskawkami.

W ramach propozycji wyboru dalszej drogi edukacyjnej obok liceum ogólnokształcącego znalazła się również oferta szkoły branżowej, która powstaje w roku szkolnym 2022/2023 w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Zapraszamy do Naszej Szkoły 🙂

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia na profilu facebookowym naszego liceum. 

https://www.facebook.com