You are currently viewing UCZNIOWIE KLASY SIÓDMEJ LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO !!!

UCZNIOWIE KLASY SIÓDMEJ LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO !!!

Konkurs organizowany jest przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. już po raz piąty. Projekt Warsztaty Edukacyjne 2021 ma na celu wspierać rozwój, stymulować umiejętność myślenia młodzieży i pokazywać uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej,            że chemia może być ciekawa. W tym roku, aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować plakat popularno-naukowy prezentujący zagadnienia związane z GAZEM ZIEMNYM. Metoda       i forma przygotowania projektu była dowolna.

            Do konkursu zgłoszono siedem prac indywidualnych i grupowych uczniów z klasy siódmej  i ósmej. Tylko jeden plakat mógł reprezentować naszą szkołę.

12 października 2021r. odbyły się eliminacje szkolne do ogólnopolskiego konkursu chemicznego, które jednogłośnie wygrał plakat uczniów Macieja Kępki i Filipa Muranowicza. Uczniowie na co dzień uczą się w klasie siódmej w oddziale dwujęzycznym.

            14 października 2021r. nauczyciel chemii p. Paweł Kowalski wysłał zwycięski plakat, który zakwalifikował się do dalszego etapu projektu.

            Dnia 2 listopada 2021r. nadeszła wiadomość, że nasza szkoła dzięki autorom zwycięskiego plakatu została Laureatem Konkursu i zakwalifikowała się do projektu „Warsztaty Edukacyjne 2021”. Laureaci zdobyli oceny celujące z chemii, a wygrywając konkurs zdobyli nagrody również dla szkoły i dla innych uczniów swojej klasy. Szkoła otrzymała nagrody w postaci profesjonalnego zestawu do budowania modeli związków chemicznych, dostęp do materiałów video wraz                z zeszytami ćwiczeń dla uczniów oraz zestawy do przeprowadzenia dwóch eksperymentów w klasie siódmej. Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymają gadżety, notesy i ulotki informacyjne. Na koniec zajęć odbędzie się quiz, a dla trzech uczniów, którzy zwyciężą są również przewidziane nagrody w postaci bezprzewodowych słuchawek w technologii Bluetooth 4.2 +EDR, wyposażonych w mikrofon i czytnik kart microSD.

            Zapraszamy na doświadczenia chemiczne w klasie siódmej czyli na FINAŁ „Warsztatów Edukacyjnych 2021”.

Serdeczne gratulacje dla Laureatów 🙂