You are currently viewing Pielgrzymka maturzystów do Łęczeszyc

Pielgrzymka maturzystów do Łęczeszyc

Dnia 1 maja 2021 roku uczniowie klas trzecich LO, dyrekcja szkoły, wychowawcy, rodzice z księdzem Marcinem Korzeniowskim pielgrzymowali do Parafii Św. JANA CHRZCICIELA w Łęczeszycach. Modlitwa o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych i osobistych intencjach, towarzyszyła młodzieży z Mogielnicy. Z uwagi na trwającą pandemię i obostrzenia  pielgrzymka miała wymiar symboliczny, gdyż wzięli w niej udział nieliczne osoby.

Maturzyści wysłuchali konferencji przygotowanej przez Ojca Dariusza Cichora, który przedstawił historię kościoła i klasztoru w Łęczeszycach. Młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej. Najważniejsza była obecność i możliwość uczestniczenia w Eucharystii. Chłopcy naszego liceum, którzy są lektorami służyli w uroczystościach kościelnych. Dziewczęta wykonały oprawę muzyczną. Homilię oczywiście wygłosił ks. Marcin Korzeniowski. Pobłogosławił nas i życzył dobrych wyborów w dalszym życiu, abyśmy zawsze pamiętali o obecności Boga. Maturzyści u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej złożyli uroczysty akt ,,Zawierzenia młodzieży” deklarując, że ich życie będzie piękne, radosne i bogate w wiarę, nadzieję i miłość, których źródłem jest Jezus Chrystus.

 Nigdy nie zapomnimy tej pielgrzymki do Łęczeszyc. To jednak ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

MATURZYŚCI 2021