You are currently viewing Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe

Nadchodzą ferie, czas wesoły,
Spędź je bezpiecznie, by wrócić do szkoły.

We wtorek 4 lutego 2020 roku odbyła się prelekcja dotycząca bardzo ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Spotkanie dedykowane było uczniom klas 1-3 Szkoły Podstawowej.

Prelekcję na zaproszenie pani Anny Lipiec, przeprowadził funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej w Grójcu – sierż. sztab. Paweł Krawczyk oraz funkcjonariusz policji z Posterunku Policji w Mogielnicy. mł. asp. Sławomir Babisz – baaaardzo serdecznie dziękujemy!!!!

Podczas spotkania policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszył się temat dotyczący zachowań jakimi należy się wykazać w sytuacji, w której staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie.

Wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w rozmowie, wykazali się znajomością numerów alarmowych i wiedzą na temat bezpiecznych zachowań.