You are currently viewing Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

            Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy i okolic, podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sztab z Mogielnicy zebrał 44580,38 zł. Wolontariusze i opiekujący się nimi rodzice sprawili się wspaniale. Szczęśliwie pogoda była piękna, sprzyjająca naszej kweście. Pracę sztabu wsparły wszystkie szkoły z naszej gminy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Goszczyna.

            Jak co roku naszych wolontariuszy wspierali także: zakład cukierniczy „Ola”, apteka „Alma”, pizzeria „Pepe Nero”, a Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury udostępnił salę widowiskową na Koncert Finałowy.

            Podczas koncertu atmosfera była gorąca. Przedszkolaki, zerówka i dzieci z klas 1-3 zaprezentowały wspaniałe występy, przygotowane pod opieką pań: Iwony Burzyńskiej, Beaty Dzióby, Anny Kozłowskiej, Edyty Zbróg, Iwony Wysockiej, Alicji Soleckiej, Anny Królikowskiej, Martyny Majewskiej, Anny Lipiec, Żanety Chaberskiej oraz Romany Lipiec. Grupa taneczna TRZPIOTY również uświetniła koncert swoimi niezwykłymi pokazami. Podziwialiśmy także indywidualne występy młodych wykonawców, grających na gitarze, keybordzie oraz pokazy wokalne. Zwieńczeniem koncertu był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mogielnicy.         Jednak najwięcej emocji wzbudził występ Gwiazdy Wieczoru, Witolda Sosulskiego, aktora grającego w serialu telewizyjnym „Barwy szczęścia”.

            Nasz koncert, jak co roku  od lat wsparli nasi przyjaciele, nagłośnił pan Stanislaw Kłujszo, a piękne fotagrafie wykonał pan Krzysztof Bartuszek.

            W sztabie pracowali nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Kilińskiego w Mogielnicy- panie: dyr Urszula Tomal – Kujat, Katarzyna Frączak-Bartuszek, Mirosława Koperska, Dagmara Janicka, Lidia Kosatka, Karolina Lewandowska-Górecka, Agnieszka Łagoda, Paulina Andryka-Dudek, Ilona Sobczyk.

            Nad bezpieczeństwem uczestników koncertu oraz podczas transportowania zebranych pieniędzy czuwała Agencja Ochrony Sokół pod kierownictwem Karoliny Rutkowskiej.

            Ogromne wsparcie podczas liczenia otrzymaliśmy od pracowników Banku Biała Rawska Oddział Mogielnica, zorganizowane przez panią Małgorzatę Dowbór.

            Wolotaiusze z naszej szokły:

Mikolaj Goc, Barbara Juścikowska, Maria Kosatka, Daria Wojciechowska, Gabriela Lipiec, Zuzanna Górska, Karol Górski, Gabriela Broniecka, Karolina Kunicka, Oskar Piszczyński, Julia Kazimierska, Piotr Chaberski, Igor Borowski, Filip Bator, Wiktoria Kosacz, Jakub Kosacz, Zofia Michalska, Alicja Szewczyk.

Jesteśmy dumni z naszego wyniku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas wsparli!

Siema!!!

 

Szef Sztabu w Mogielnicy Agnieszka Kłujszo-Juścikowska