OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY „ALCHEMIK” MARZEC 2020

TAKICH WYNIKÓW JESZCZE NIE BYŁO !!!

BRAWO NASI UCZNIOWIE !!!

W marcu 2020r. w naszej szkole, jak co roku, został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”, w którym wzięło udział 19 osób. Uczniowie zostali podzieleni ze względu na kategorie wiekowe. ADEPT – klasy 7,8 szkoły podstawowej – udział wzięło 7 osób, JUNIOR – klasy 1 liceum po szkole podstawowej oraz po gimnazjum – razem wzięło udział 7 osób i ŻAK – 2 klasy liceum – 5 osób.

            Konkurs składał się z kilkudziesięciu pytań zamkniętych oraz z pytania opisowego punktowanego najwyżej. Uczniowie poradzili sobie z tym doskonale. Poprzedni konkurs EDI – PINGWIN pokazał, że jest w naszej szkole  liczna grupa osób, która interesuje się chemią i ma      w tej dziedzinie dużą wiedzę, a niektórzy uczniowie potrafią osiągnąć bardzo wysokie wyniki          i sukcesy w postaci czołowych miejsc w ogólnopolskim konkursie. Natomiast „Alchemik” tylko potwierdził ten fakt i utwierdził wszystkich w przekonaniu, że „Nasza Chemiczna Reprezentacja” jest bardzo silna. W konkursie nagrodzonych zostało 6 osób. Należy tu również wspomnieć o tym, że kilkoro uczniów, którzy nie uzyskali wymaganej liczby punktów, otarło się o sukces! Niewiele zabrakło, aby lista nagrodzonych powiększyła się o kilka osób! 

            Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wyróżnionych uczniów i dla wszystkich biorących udział w konkursie z życzeniami dalszych sukcesów.       

 

Ranga dyplomu

                                 Dyplom Au – złoty     za bardzo dobry wynik

                                    Dyplom Ag – srebrny           wyróżnienie

                                   Dyplom Cu – miedziany      za udział

                                  

Imie

Nazwisko

Klasa

Kategoria

Dyplom

Wyróżnienie

Miejsce

Maja

Górska

8

Adept

Au

Za bardzo dobry wynik

14

(Liczba osób biorących udział w ogólnopolskim konkursie około 6000)

 

Imie

Nazwisko

Klasa

Kategoria

Dyplom

Wyróżnienie

Miejsce

Jakub

Rak

1

JUNIOR

Au

Za bardzo dobry wynik

 

8

(Liczba osób biorących udział w ogólnopolskim konkursie około 8200)

Wojciech

Stępniak

1

JUNIOR

Ag

Wyróżnienie

9

 

Adrian

Lipiec

1

JUNIOR

Ag

Wyróżnienie

13

 

Anna

Sułek

2

ŻAK

Au

Za bardzo dobry wynik

14

 

 

Marta

Jagielińska

2

ŻAK

Au

Za bardzo dobry wynik

14

 

 

 

                                                                                                                      Paweł Kowalski

                                                                                                                      (nauczyciel chemii)